tren
tren

Cami Ses Sisteminde Kurulumunun Önemi

Cami Ses Sisteminde Kurulumunun Önemi

Camiye ses sistemi yapmak çok basit hatta işten az anlayanın bile rahatlıkla yapabileceği bir tekniktir. Sadece mikrofon kablosu ile hoparlör kablolarını karıştırmasın ,büyük ölçüde sesi verebilir. mikrofonlar çalışıyorsa hoparlörden ses geliyorsa, tamam işte.
Yani yoldan gecen birini çevirip fatiha okurmusun, okurum tabi der, okuduğu gibi basit.
cami-ses-sistemi-kurulum
Fatiha dedim de aklıma geldi, gecen kurra hafızın yanında fatiha okudum, besmele çekerken dur dedi yanlış okuyorsum, saatlerce benimle ilgilendi ne zormuş okumak, hatta birde anlamı varmı sayfalar günler yetmez, oysa ne kadar basitti benim için fatiha okumak.
Neyse gelelim bizim işe, cami ye ses sistemi kurmakta bu iş gibi bilmeyene çok basit, fakat iş hiçte öyle sanıldığı gibi değil işi bilen bu işin ne kadar meşakkatli olduğunun farkında, eğer rezolans nedir frekans nedir çınlama nedir desibel nedir bunlardan bi habersen bu işten uzak dur kurra hafız karşına çıkar DUR der bu iş bu kadar basit değil.
cami-ses-sistemi-kurulum-onemi
Elektroniğin bir dalı ses sistemi fakat elektronikcinin işi değil cami ses sistemi de cami ses sistemin dalı ama her ses sistemcinin işi değil yani tecrübe bilgi deneyim gerektir her meslekte olduğu gibi.
Her işten anlayan Acil doktoru gibi değil o işin uzmanı olmak gerekir.
cami-ses-sistemi-kurulumun-onemi
Uzamanlık alanı olan cami ses sisteminde yurt içi ve yurt dışında yüzlerce cami projesi hazırlayıp devreye almış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız, belki daha uygun maliyetlere kurulabilir fakat ses sistemi çok önem arzeden bir denge unsurudur, kalıcı, akıcı, zevk verici olmalıdır. Okuyan okuğundan dinleyen dinlediginden mutlu olmalıdır.
Bu vesile ile sisteme yeterince önem vermeli yerine ve akustik yapıya göre ürün secimi ve tasarımı yapılmalıdır şimdiden başarılar dilerim…

5.344 görüntülenme